Dopasowanie idealnego materiału na podłogę w szpitalach i placówkach zdrowia nie jest wcale takie proste. Z jednej strony wykorzystana nawierzchnia powinna być trwała i odporna na bardzo intensywne użytkowanie, a z drugiej zapewniać łatwą pielęgnację, utrzymanie czystości i komfort użytkownikom. W naszej ofercie znajdziesz sporo propozycji specjalnie wyselekcjonowanych placówkom służby zdrowia, a z naszą pomocą znajdziesz najlepsze rozwiązanie dla Twojego ośrodka. 

Wykładziny do obiektów medycznych

Każda z nawierzchni wykorzystanej w placówkach medycznych powinna zapewniać bezpieczeństwo swoim użytkownikom – mamy do czynienia głównie z osobami o ograniczonej mobilności i problemach ze zdrowiem. Nie ma więc mowy o wykorzystaniu materiałów, które mogą być śliskie lub w jakikolwiek inny sposób prowokować potknięcia. Niezależnie od charakteru placówki, dużą wagę wato przyłożyć także do estetyki obiektu i jego wykończenia, na co bez wątpienia przekłada się również wykorzystana wykładzina. Pozytywnie odbija się to na samopoczuciu pacjentów, co również może przełożyć się na osiągane rezultaty podczas prowadzonych terapii. 

Wykładziny dla służby zdrowia są również określone w ustawodastwie – np. zgodnie z rozporządzeniem z 22 czerwca 2005 roku podłogi i ściany w placówkach szpitalnych powinny być wykonane z materiałów  trwałych o gładkich powierzchniach, które łatwo zmywać, są nienasiąkliwe i odporne na działanie środków dezynfekcyjnych i myjących. Wyraźnie więc widać, że położono spory nacisk na trwałość powierzchni i bezpieczeństwo dla użytkowników – zarówno od strony zapobiegania upadkom, jak i ochronie przed czynnikami chorobotwórczymi. Wyklucza to automatycznie sporo rodzajów nawierzchni, jak np. wykładziny dywanowe, które nie są w stanie spełnić wyrażonych kryteriów. 

Wykładziny dla szpitali – trwałe i czyste

Wśród nawierzchni, które byłyby trwałe, antypoślizgowe, odporne na ścieranie i środki czyszczące, szczególnie warte podkreślenia są wykładziny PCV. Co ważne, są również dość ekonomicznym rozwiązaniem, a odpowiednio dopasowane potrafią wnieść naprawdę sporo wdzięku do pomieszczenia. Nawet w razie potknięcia czy upadku miękka struktura wykładziny amortyzuje upadek i redukuje jego potencjalne konsekwencje. Z drugiej strony, nowoczesne nawierzchnie PCV dobrze radzą sobie z intensywnym użytkowaniem, na jakie bez wątpienia są narażone podczas eksploatacji w placówkach medycznych. Dziesiątki, a nierzadko nawet setki pacjentów i członków ich rodzin, a także pracowników obiektów pokonuje każdego dnia ogromne odległości, co naraża je na przyspieszone zużycie. Jeszcze do niedawna wykorzystywanie w takich miejscach wykładzin PVC było pozbawione większego sensu, jednak dzisiaj dzięki rozwojowi tej technologii, bez problemów znoszą intensywne użytkowanie i regularne dezynfekowanie. Jako dodatkową ochronę, często sięga się po warstwę poliuretanu, która nie tylko chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również ułatwia utrzymanie higieny i regularną dezynfekcję.

Wykładziny do przychodni – inne zalety

W klinikach, przychodniach i gabinetach wyposażonych w specjalistyczne i delikatne urzadzenia diagnostyczne doskonale sprawdzają się wykładziny antyelektrostatyczne, poniżej 2 kV. Chronią one ten cenny sprzęt przed przepięciami, które mogłyby potencjalnie doprowadzić do ich uszkodzenia. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach służących przeprowadzaniu skomplikowanych zabiegów ratujących życie lub w oddziałach intensywnej terapii, w których awaria aparatury mogłaby mieć dalekosiężne skutki. 

Wykładziny instalowane w pomieszczeniach medycznych mogą mieć dodatkowe atesty, potwierdzające ich zgodność z wyśrubowanymi normami medycznymi, a na całość może być wystawiona Deklaracja Właściwości Użytkowych.

Wykładziny w budynkach przychodni – z nami znajdziesz najlepsze rozwiązanie

Niezależnie od tego, czy potrzebne Ci są wykładziny dla gabinetów lekarskich, przychodni, szpitali czy innych placówek medycznych, pomożemy Ci w znalezieniu najlepszej nawierzchni. Oprócz tego zajmiemy się profesjonalnym montażem – tak, by całość nie tylko okazała się trwała i bezpieczna, ale również spełniała najwyższe normy higieniczne. Współpracujemy z najlepszymi i najbardziej renomowanymi producentami wykładzin, dzięki czemu możemy Ci zaproponować rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się także w Twojej placówce. Niezależnie od wybranego modelu, możesz liczyć na profesjonalną obsługę i pełną ochronę gwarancyjną, zapewniające Ci długą i bezproblemową eksploatację w każdych warunkach.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy