Jesteś na etapie wykańczania swojego mieszkania? A może zastanawiasz się, jaki rodzaj pokryć podłogowych najlepiej sprawdzi się w obiektach użyteczności publicznej, takich jak biura czy hotele? W ostatnich latach coraz popularniejsze są wykładziny. W wielu przestrzeniach komercyjnych stają się wręcz najpowszechniej stosowanym rodzajem pokrycia podłogi, a nierzadko pojawiają się także w domach prywatnych czy restauracjach. Nic dziwnego! To estetyczny, funkcjonalny i stylowy sposób na wykończenie wnętrza lub jego całkowitą metamorfozę. Wykładziny obiektowe dostępne są w wielu różnych odmianach – mogą być dywanowe lub wykonane z PCV. W jakich przestrzeniach są najlepszym rozwiązaniem?

Wykładziny w biurach i obiektach handlowych

Eleganckie i starannie zaprojektowane biuro to najlepsza wizytówka firmy. Stanowi jeden ze skuteczniejszych elementów budowania wizerunku danego przedsiębiorstwa – w końcu jest ono nie tylko miejscem pracy, ale też spotkań z potencjalnymi klientami i kontrahentami. Ze względu na reprezentacyjny charakter tego pomieszczenia, należy zadbać o jego ekskluzywne wykończenie – i właśnie dlatego dużą popularnością w biurach cieszą się wykładziny. Są one chętnie stosowane w przestrzeniach biurowych z kilku względów – przede wszystkim prezentują się schludnie i estetycznie. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym wizerunku, postaw na wykończenie podłogi w odcieniach szarości. Kolor ten jest niezwykle uniwersalny i nowoczesny oraz kojarzy się z rzetelnością i niezawodnością. Efektu takiego nie uzyskamy, wybierając płytki czy panele. Z podobnych względów warto postawić na wykładziny w obiektach handlowych. Z ich pomocą z łatwością można stworzyć designerskie i modne wnętrza, które przyciągają klientów i zachęcają do zakupów.

Wykładziny w restauracjach I hotelach

Wykładziny dywanowe to doskonały sposób na wykończenie podłogi w hotelach. Dlaczego? Ponieważ dzięki nim, cały obiekt zyskuje na standardzie. Mogą one być bez przeszkód stosowane nie tylko w pokojach hotelowych, ale także na korytarzach i w recepcji. Dzięki przyjemnym w dotyku wykładzinom goście hotelowi czują się bardzo komfortowo. Sprawiają one, że hotel postrzegany jest jako miejsce luksusowe i eleganckie, a klienci chętnie do niego wracają. Jednak poza efektem wizualnym wykładziny oferują także wysoki poziom izolacji dźwiękowej. Według niektórych badań najwięcej gości hotelowych skarży się na hałas – w końcu pojawiają się oni w tym miejscu, aby zaznać pożądanego odpoczynku. Wykładziny we wnętrzach mają zdolność do pochłaniania dźwięków – na przykład odgłosów kroków czy rozmów osób w drugim pokoju W efekcie wszyscy klienci czują się komfortowo i spokojnie, a obiekt cieszy się większym powodzeniem. Wykładziny są też chętnie wybierane do restauracji. Dlaczego? Ze względu na ich łatwość w utrzymaniu czystości oraz elegancki wygląd. W takim przypadku sprawdzą się pokrycia nienasiąkające, trwałe oraz łatwo zmywalne.

Szkolnictwo i służba zdrowia – czy sprawdzą się wykładziny?

Kolejnymi obiektami użyteczności publicznej, w których warto postawić na wykładziny są punkty służby zdrowia oraz szkoły. W przestrzeniach tych ceni się wysoki poziom higieny i bezpieczeństwo. Duże znaczenie ma także trwałość i wytrzymałość na ekstremalne natężenie ruchu. Ponadto liczy się schludny i estetyczny wygląd – niekoniecznie designerskie rozwiązania, które niepotrzebnie wzbudzają zainteresowanie. Właśnie z wszystkich tych cech słyną wykładziny PCV. Dzięki właściwościom antypoślizgowym zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom, minimalizując ryzyko niespodziewanego upadku. Odporność na działanie mikroorganizmów oraz właściwości antystatyczne sprawiają, że z łatwością można je utrzymać w czystości. W przeciwieństwie do podłogi drewnianej, można stosować do ich mycia nawet bardziej agresywne środki. W dodatku nie posiadają fug tak jak płytki, w których mogłyby gromadzić się trudne do usunięcia zanieczyszczenia. Ich zaletą jest też tłumienie hałasu, co sprzyja lepszej koncentracji podczas pracy i nauki. Wykładziny dostępne są w wielu kolorach i wzorach, mogą między innymi imitować drewno, dzięki czemu prezentują się naturalnie.

Postaw na wykładziny w domowym zaciszu

Czy wykładziny we własnym domu to dobre rozwiązanie? Jak najbardziej! Najlepsi projektanci wnętrz uwzględniają je w przygotowywanych przez siebie projektach. Dzieje się tak między innymi dlatego, że oferują szerokie możliwości, jeśli chodzi o bogactwo wzorów, kolorów, struktur. Gwarantują nowoczesny design i funkcjonalność, przy niskich nakładach finansowych. W dodatku ich położenie nie wymaga remontu, który zazwyczaj przedłuża się w czasie oraz wiąże się z dużą ilością brudu i kurzu. W każdym momencie można zdecydować się na metamorfozę swojego wnętrza i wymianę wykładziny. Ponadto gwarantują one wysoki poziom komfortu, czyli to, czego oczekuje każdy z nas po ciężkim dniu w pracy. Nie ma nic przyjemniejszego niż w zimowy dzień dotknąć bosą stopą miękkiej i przyjemnej wykładziny po wyjściu spod prysznica czy wstaniu z łóżka. Co więcej, nie musisz obawiać się, że w wykładzinach będą zbierać się roztocza lub kurz. W obecnych czasach dostępne są modele antyalergiczne, które sprawdzą się nawet w pokoju dziecka, podatnego na alergie. Dzięki nim maluch bez żadnych przeszkód będzie mógł bawić się na podłodze.

Wybierz wykładziny obiektowe wysokiej jakości

Jak widać, wykładziny cieszą się bardzo szerokim zastosowaniem – nic dziwnego, że zapotrzebowanie na tego rodzaju pokrycia podłóg stale wzrasta. Coraz więcej osób przekonuje się osobiście, jakie korzyści niosą za sobą przyjemne w dotyku i komfortowe wykładziny dywanowe czy praktyczne produkty wykonane z PCV. Jeżeli szukasz do swojego domu lub miejsca pracy odpowiedniego wykończenia podłogi, postaw na wykładziny dostępne w naszej ofercie, a z pewnością nie będziesz żałował. Wybierając wysokiej jakości pokrycie będziesz cieszył się jego nowoczesnym wyglądem oraz funkcjonalnością przez wiele lat. Różnego rodzaju wykładziny dedykowane do wymienionych wyżej przestrzeni znajdziesz w naszej ofercie wykładzin wraz z możliwością montażu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiamy
Zespół Matrax